28 września do 9 października 2020

Za nami wielkie wyzwanie- wykonanie 10 zadań z kodowania zaproponowanych przez Edusense, czyli panią Annę Świć i pana Rafała Mitkowskiego. W wyzwaniu wzięły udział klasy 6a, 6c i 8a.

 Już trzeci rok z rzędu bierzemy udział w tej ogólnopolskiej akcji. Oto zadania, które musieliśmy wykonać:

  1. Zaprogramuj zdrowie- zabawa na macie i kodowanie strzałkami, poznawanie zasad zdrowego żywienia i stylu życia.
  2. Muzyczny kod- ułożenie kodu do gry na kubkach, a następnie zagranie na kubkach określonej „melodii”- nagraliśmy filmik.
  3. Marzę, rysuję, konstruuję- wynalazki Leonarda da Vinci i puzzle AR- budowaliśmy z klocków i rurek wielkie konstrukcje, tworzyliśmy z materiałów recyklingowych sprzęty przyszłości.
  4. Rysuję, maluję, koduję- miasto przyszłości z ozobotem- powstało niesamowite miasto, takie wyśnione, wymarzone, a pierwszym mieszkańcem był ozobot.
  5. Kubki od A do Z- kubeczkowe wieże- tworzyliśmy kubeczkowe piramidy i odwzorowywaliśmy je.
  6. Zakodowana gra planszowa- mega gra planszowa na podłodze = super zabawa i mnóstwo śmiechu.
  7. Gesty, symbole, bloczki- programy na różne sposoby utworzone- to było nietypowe kodowanie- tańczyliśmy Jesienną cha chę!
  8. Bezpieczni w sieci- poznaliśmy wady i zalety bycia w sieci.
  9. Pętle, czyli szukamy powtórzeń w życiu- utrwalaliśmy dni tygodnia i pory roku, wszystko zakodowane kolorowymi kubeczkami.
  10. Debugowanie, czyli błędy są OK- bajka o Czerwonym Kapturku zakodowana na macie- sprawdzanie, czy nie ma błędów  w trasie, którą zakodowała pani.

Wyzwanie Cała Polska Programuje za nami. Kodowanie, a z nim związana niesamowita zabawa, to przede wszystkim ciekawe, nietuzinkowe lekcje.

Dziękujemy naszym paniom- pani Lucynie i pani Monice za ten wspólnie spędzony czas!

Już 10 października zaczynamy kodowanie w ramach Europejskiego Tygodnia Kodowania-  Code Week 2020 !