„Chwytaj dzień” z pisarką i poetką przez twórcze warsztaty!

11 marca 2020 r. w bibliotece szkolnej odbyło się spotkanie autorskie z Panią Anną Gorgolewską, naszą złotoryjską poetką i pisarką. Na spotkanie zaproszono uczniów klasy piątej, szóstej i ósmej szkoły podstawowej.

Pani Ania jest bibliotekarką w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Złotoryi, pracuje w Oddziale dla dzieci. Jest niezwykłym człowiekiem, bardzo ciepłą, życzliwą i utalentowaną osobą. Już mając kilkanaście lat pisała wiersze. Później zaczęła tworzyć powieści obyczajowe dla młodzieży. Wydała już cztery książki, piąta jest gotowa do druku, a szósta w trakcie pisania. Każda powieść pani Ani zawiera niesamowity ładunek uczuć i przeżyć. Lekkość pióra sprawia, że książki czyta się jednym tchem. Każda z nich porywa nas i bardzo mocno angażuje emocjonalnie .
Pani Ania przeczytała nam również swoje wiersze, przezabawne historyjki o uroczym kotku i muszkach. Zapoznała nas również z początkiem swojej kolejnej powieści, jak zwykle świetnie się zapowiadającej. Pisarka w sposób niezwykle ciekawy, opowiadała o swojej twórczości, zachęcając każdego uczestnika spotkania, do rozwijania własnych pasji. Przedstawiła plan tworzenia powieści. Było to bardzo istotne, ponieważ w drugiej części spotkania odbyły się warsztaty pisarskie, przygotowane przez panią Basię.
Po zabawach pobudzających wyobraźnię, uczniowie poznali trzy techniki, rozwijające twórcze myślenie: „ Fabuła z kubka”, „Słowo przypadkowe”, „Łańcuch obrazów”. Uczniowie podzielili się na trzy grupy. Każda z nich pracowała inną techniką twórczą: indywidualnie i zespołowo. Każdy uczestnik solidnie pracował i stworzył krótkie, zwięzłe i logiczne opowiadanie do wybranej przez siebie metody.
Biblioteka szkolna w swoich zbiorach ma na razie dwie książki pani Ani: „Carpe diem (chwytaj dzień)”, „Kiedyś jutro”. Książki te, cieszą się dużym zainteresowaniem wśród uczniów. Kolejne będą wkrótce. Kilka z nich, z autografem pani Ani, trafi do rąk laureatów, kolejnych konkursów czytelniczych.

Efektem spotkania była też zaskakująca deklaracja dwóch uczennic, które postanowiły zacząć pisać swoje powieści. Umówiły się z panią Anią, że jak tylko coś stworzą, to jej pokażą, poproszą o opinię i dalsze wskazówki do pracy twórczej.

I tak, jak zwykle:

Zapraszam wszystkich czytelników do zapoznania się z twórczością naszej złotoryjskiej pisarki, bo” cudze chwalicie, swego nie znacie…”

16 marca 2020

« »