Bądź spokojny o swój los- oddaj proszę na mnie głos!

Samorząd – to właśnie praca, żeby jednakowo dobrze działo się wszystkim,
którzy razem pracują, uczą się i pół dnia razem spędzają,
żeby jeden drugiego nie krzywdził, nie przeszkadzał, nie dokuczał, nie wyśmiewał,
a przeciwnie, żeby świadczył przysługi, pomagał, opiekował się i pilnował porządku.
Janusz Korczak

Samorządność to inaczej decydowanie przez ludzi o sobie samych i swoim otoczeniu.
Podczas, gdy mieszkańcy miasta tworzą samorząd terytorialny, uczniowie szkoły – samorząd uczniowski.
Początek roku szkolnego to czas organizacji pracy uczniów oraz nauczycieli. To również okres ustaleń, rozmów, debat a także pomysłów, których nie zabrakło w naszym ośrodku. Potwierdziła to kampania przedwyborcza do Samorządu Uczniowskiego. Ściany i tablice szkolnych korytarzy oblepione zostały plakatami, na których widniał wizerunek oraz krótki program lub hasło wyborcze kandydatów. Jedni stawiali na delikatne zmiany, inni na rewolucje.

Dlaczego startujesz w wyborach do Samorządu Uczniowskiego? Co chciałbyś zmienić?
Myślę, że warto wprowadzić więcej kiermaszów i loterii. Wszyscy to lubimy. Jeśli na mnie zagłosują- zrobię to.
– Jaką funkcję chciałabyś pełnić w Samorządzie Uczniowskim?
Fajnie być przewodniczącą, ale to może być trudne. Będę się cieszyć, gdy zostanę członkiem samorządu – odpowiadali kandydaci, a było ich 22, zatem wybór nie należał do łatwych. Tym bardziej, że obietnice były bardzo atrakcyjne: więcej muzyki i tańców- nawet na przerwach, sportowe rozgrywki, wspólne śniadania na szkolnym boisku i wiele innych ciekawych propozycji. 
3 października 2019 r. świetlicę szkolną śmiało można było nazwać lokalem wyborczym- komisja, urna, lista podpisów, wizerunki kandydatów oraz emocje i pytania: kto w bieżącym roku będzie działać prężnie dla dobra szkoły i całej społeczności.
W poprzednim roku szkolnym Samorząd Uczniowski włączał się w wiele akcji oraz imprez szkolnych, m.in.: Skrzynka pomysłów i inicjatyw uczniowskich, Dzień Kobiet, Walentynki, akcje charytatywne, obchody 100lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości.
Mamy nadzieję, że w tym roku praca samorządu będzie jeszcze bardziej owocna.
Uczniom, którzy których nazwiska widnieją w składzie SU w roku szkolnym 2019/2020 serdecznie gratulujemy oraz życzymy kreatywnych inicjatyw!

9 października 2019

« »