Dzień Dziecka

Na czym dzieci znają się najlepiej? Oczywiście, że na bajkach! Dlatego święto najmłodszych stało się bajkowym dniem, a uczniowie częścią tego świata.
Dzień ten rozpoczął się poszukiwaniami bohaterów z bajek. Fragmenty bajkowych układanek były między innymi w wieży kościelnej, gdzie czekała na uczniów Sowa Mądra Głowa, na ławce Kłapouchy zagubił swoją kokardę z ogonka, zaś w innych zakątkach naszego miasta bałwan Olaf roztopił się i pozostał po nim jedynie nos…
Po udanych wędrówkach przyszedł czas na świętowanie przy szkolnym boisku. Wolontariusze z Liceum Ogólnokształcącego w Złotoryi czuwali nad bajkowym charakterem stanowisk, przy których każdy mógł znaleźć coś dla siebie- pomalować buźkę, konstruować, zgadywać, tańczyć, tworzyć, bawić, ćwiczyć czy uczestniczyć w loterii. Nie zabrakło słodkich chwil z Fundacją Animus.

Długo wyczekiwany gość specjalny zaczarował nasze twarze, oczy i serca. Niektórzy do tej pory próbują rozszyfrować tajne sztuczki Pana Czarodzieja, który dowiódł, że magia istnieje nie tylko w bajkach.
Wspólny obiad i poczęstunek pod drzewami uwieńczył naszą imprezę.
Czekamy na kolejny Dzień Dziecka 🙂

5 czerwca 2019

« »