Tydzień z technologią (21.03 do 2.04.2019)

Kolejne, wielkie wyzwania za nami- Tydzień z technologią z programem Uczymy Dzieci Programować, z Kodowaniem na dywanie i Edu Sense.
Klasy VI-VIII, III ag oraz uczniowie klasy IV-V podjęli się wykonania 5 z 6 zadań zadanych w Tygodniu
z technologią.
Wykonaliśmy:
1. Mój tablet, mój smartfon- prace plastyczno- techniczne jak powinien wyglądać wymarzony telefon lub tablet.
2. Miejska gra terenowa z QR kodami- integracyjna gra miejska pt. „Wiosna, ach to ty”, na którą zaprosiliśmy 6 klas z naszego Ośrodka oraz Środowiskowy Dom Samopomocy
3. Od kodowania na dywanie po wirtualną matę Edu Sense- Historia wynalazków- poznaliśmy najważniejsze wynalazki technologiczne, kodowaliśmy na macie na dywanie, a następnie wykonaliśmy dyktanda graficzne na wirtualnej tablicy.
4. Dziecięce aplikacje – i tutaj pojawia się nowość- zaprosiliśmy do tego zadania RODZICÓW, którzy wraz ze swoi dziećmi stworzyli aplikację na telefon lub tablet, które miały być pożytecznymi w domu, w szkole lub służyć do zabawy. Pojawiły się np. aplikacje – Mini książka kucharska, gra Wojna czołgów, Jak dbać o pupila, Stomatolog- dbam o zęby, Studio nagrań oraz Lubię sport. Dziękujemy rodzicom i dzieciom za wykonanie dodatkowego DOMOWEGO zadania- pani Barbarze Skorupskiej i Julci, pani Annie i Izabelli Brojakowskiej oraz Mateuszowi, pani Agacie i Paulinie Wolskiej i Kindze, pani Małgorzacie Piotrowskiej i Kacprowi, pani Annie Chmurze- Sieradzkiej i Jakubowi oraz pani Magdalenie Kazimierczak i Bartkowi. Brawo, rodzice są z nami i z nami kodują!!! Aplikacje były rewelacyjne!
5. Uwaga, akcja, cięcie- czyli kręcimy reklamę! Przy okazji kręcenia reklamy Mini książki kucharskiej- Jula – Master Chef popracowaliśmy w kuchni i upiekliśmy pyszne tosty, a że było nam mało, to nakręciliśmy jeszcze reklamę Studia nagrań.

Kolejny raz dzieciaki zaskoczyły nas swoją kreatywnością, pracowitością i pomysłami. Za nami kawał dobrej roboty. Czekamy na wyniki ogólnopolskie! Zawsze trzymanie przez wszystkich kciuków pomagało nam, więc i tym razem trzymajcie kciuki za nas!

Lucyna Kortus i Monika Wojtkowiak

 

4 kwietnia 2019

« »