Dzień Autyzmu

Dzień autyzmu trwa w naszej placówce 365 dni i każdego dnia osoby z autyzmem są dla nas ważne i wyjątkowe! 2 kwietnia po prostu bardziej hucznie i głośniej świętujemy ten dzień w naszej szkole. Obchody Dnia Autyzmu mają na celu podnoszenie świadomości społecznej na temat dziecięcego autyzmu. W tym dniu na zajęciach oglądaliśmy filmy :

film

film

film
i analizowaliśmy zachowania osób z autyzmem. Wiemy już, że osoby z autyzmem tak samo jak my, mają swoje zainteresowania, preferencje i upodobania . Też mają marzenia i pragnienia sięgające wyżej niż umiejętność posługiwania się kredkami i widelcem i też mają swoje mocne strony! W tym dniu na zajęciach w klasach powstało wiele niebieskich prac, a zespół wczesnego wspomagania od 14 do 16 prowadził bezpłatne konsultacje dla rodziców dzieci zaniepokojonych ich rozwojem. O godzinie 16 zespół wwr poprowadził warsztat dla rodziców, dotyczący uważności i umiejętności komunikacyjnych w terapii. Przekazał cenne wskazówki do pracy z dzieckiem i na chwilę sprawił ,że rodzice mogli poczuć się jak dzieci z autyzmem. Było nam miło, że tak wiele osób skorzystało w tym dniu z naszych rad i wskazówek i zechciało uczestniczyć w naszych warsztatach!
Prosimy, pamiętajcie słowa Pani Karoliny, mamy naszego Szymonka z autyzmem „ …że autyzm to nie tylko kolor niebieski, to cała gama barw przeróżnych emocji.” Zrozumcie, że atrybuty takie jak BARDZIEJ i INACZEJ to wciąż to samo kontinuum, na którym każdy się znajduje.

2 kwietnia 2019

« »