Dzień Kobiet

8 marca to święto wszystkich kobiet, tych małych i dużych. O ważności tego święta przypomniała męska część społeczności szkolnej.
Dżentelmeni od rana odbarowywali kobiety i kobietki uśmiechami, życzeniami, kwiatami oraz tym, co kobiety lubią najbardziej- słodkościami…
W końcu przyszedł czas na część artystyczną. Swoje talenty zaprezentowały nauczycielki, które przedstawiły skecz Kopciuszka. Karetka, pantofelek, wróżka… Ależ skąd! To była zupełnie inna wersja Kopciuszka. A miamowicie Kopciuszek na sportowo. Książe na hulajnodze, siostry Kopciuszka na aerobiku, a bohaterka przedstawienia zgubiła adidaska. Nie zabrakło wstydliwego giermka oraz macochy z wahaniami nastroju. Kto sport uprawia i książki chętnie czyta ten zawsze jest zdrowy i kwita- tak brzmiała puenta kabaretowego przedstawienia.
Z kolei swoje umiejętności taneczne przedstawili uczniowie młodszych klas. Kultowa piosenka „Mam tę moc” nabrała innego znaczenia i kolorowych barw.
Nie zabrakło także popisów wokalnych. Mateusz urzekł kobiece serca utworem zespołu Boys pt.”Dzień Kobiet”.
Panowie przygotowali także nagrania i krótkie występy, którymi udowodnili, że mężczyźni są bardzo uczuciowi i emicjonalni. Poprosili także żeńską część kadry, aby wszystkie te małe występki poszły w niepamięć. Chyba im się udało.
Czym są hybrydy, jak wygląda kolor turkusowy… między innymi z takimi pytaniami zmierzyli się chłopcy w quzie wiedzy o kobietach. Okazuje się, że temat kobiet nie należy do tych prostych. Panowie korzystali z kół ratunkowych. Chętnie wspomogła ich publiczność i wspólnymi siłami odpowiedzieli na wszystkie pytania.
Samorząd Uczniowski czuwał nad przebiegiem spotkania. Przygotował prezentację zdjęciową pt. „Kobiety naszej szkoły” oraz skromne upominki dla pań i dziewczynek.
Być kobietą, być kobietą… Czasami nie jest łatwo nią być, jednak ta miła tradycja przypomina jak bardzo jesteśmy kochane i potrzebne.

13 marca 2019

« »