Spotkajmy się w archiwum

„ My w archiwum. Wiele historii w jednym miejscu.” to cykl naszych zajęć z plastyki na które zaprosiła nas znana nam dobrze kuratorka sztuki Karolina Vysata: https://www.spreaker.com/user/10934720/pierwssza-proba

Wiemy już jak powstaje pamięć i gdzie przechowywane są wspomnienia. Wiemy jak wyglądają pamiątki przeszłości i wiemy już jak wygląda archiwum. Dowiedzieliśmy się, że w naszej szkole również przechowywane są dokumenty i jest szkolne archiwum. Poznaliśmy zagadki i tajemnice, które kryją się w Narodowym Archiwum Cyfrowym.

Dowiedzieliśmy się co to są mikrofilmy. Po co powstają i jak się z nimi obchodzić. Dostrzegliśmy pozytywy w negatywach, a także zapoznaliśmy się z ewolucją fotografii na przestrzeni wieków i oceniliśmy wady i zalety fotografii cyfrowej.

W tym tygodniu spotkaliśmy się z pasjonatką fotografii Złotoryjskiego Klubu Fotograficznego Panią Iwoną Pawłowską, która pokazała nam swoje fotografie i pięknie o nich opowiedziała. Zapoznała nas z pojęciem makrofotografii. Dzięki sprzętowi do makrofotografii, który Pani Iwona nam udostępniła, możecie podziwiać nasze zdjęcia w szkolnej galerii.

Cieszymy się, że mogliśmy poznać i odkryć nową pasję!

 

22 lutego 2019

« »