Brawo my!

Daliśmy radę!

5 dni, 5 zadań, 5 wyzwań, ale czego nie robi się w Europejskim Tygodniu Kodowania Code Week 2018!Uczniowie klas VI-VIII a i III ag wraz z p. Moniką i p. Lucyną przez cały tydzień wykonywali zadania związane z realizacją Europejskiego Tygodnia Kodowania.

#UczymyDzieciProgramowac #EduSense #KodowanieNaDywanie #CodeWeek

Dzień 1

Poznaliśmy historię Code Week, a także zapoznaliśmy się z mapą Europy, na której odszukaliśmy zgłoszenia naszej szkoły. Okazało się, że ze Złotoryi w Code Week bierzemy udział tylko My!

Nauczyliśmy się tańca robotów i stworzyliśmy własnego robota!

Dzień 2

Odszukaliśmy na macie do kodowania drogę prowadzącą przez litery tworzące napis Code Week oraz zaprojektowaliśmy według kodów kolorowy napis z kubeczków.

Dzień 3

Spacer po Złotoryi. Wykonaliśmy piękną, przestrzenną mapę Złotoryi wraz z zabytkami i atrakcjami. Zakodowaliśmy trasę spaceru, a na koniec rozszyfrowaliśmy ukryte nazwy zabytków.

Dzień 4

Wycieczka po Dolnym Śląsku. Wykonaliśmy makietę przestrzenną najbardziej znanych miast i atrakcji Dolnego Śląska. Opracowaliśmy trasę wycieczki, udając się np. do Jaskini Niedźwiedziej, do Zoo we Wrocławiu, do kościółka Wang w Karpaczu. Byliśmy na Śnieżce, w sztolniach w Walimiu oraz na Zamku Książ. Szkoda, że tylko palcem po mapie, ale i tak zabawa była super.

Dzień 5

Plakat Code Week i podsumowanie tygodnia. 5 dni szybko minęło, jesteśmy bogatsi o nowe doświadczenia.

Za rok znowu wystartujemy!

Pozdrawiamy wszystkich uczestników zabawy z całej Polski i Europy!

Wielkie podziękowania dla p. Anny Świć i p. Rafała Mitkowskiego za zorganizowanie świetnej zabawy!

19 października 2018

« »