Uzyskaliśmy tytuł „Szkoły Uczącej Się”

Dzisiaj  odbył się panel koleżeński, który uwieńczył pracę wieloletniego zaangażowania nauczycieli i rozwoju szkoły w programie „Szkoła Ucząca Się”. 
Uzyskaliśmy tytuł „Szkoły Uczącej Się”
, co stanowi potwierdzenie, że koncentrujemy się na poprawie jakości nauczania poprzez wdrażanie strategii oceniania kształtującego oraz wprowadzania podstawowych praktyk profesjonalnej pracy nauczycieli.

W latach 2014-2016 uczestniczyliśmy w działaniu Całościowym Rozwoju Szkoły (CRS2) w ramach programu „Szkoły Uczącej Się” realizowanym przez Centrum Edukacji Obywatelskiej oraz Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności.

Podsumowanie i prezentacja efektów działań szkoły miała miejsce w dniu dzisiejszym. W wydarzeniu uczestniczyli przedstawiciele z  SOSzW w Kątach Wrocławskich, zespół nauczycieli z naszego Ośrodka wchodzący w skład zespołu Rozwijania Uczenia i Nauczania, rodzice, przedstawiciele organu nadzorującego naszą szkołę, uczniowie klasy 3b gimnazjum.

Podczas spotkania zostały przedstawione i potwierdzone pozytywne wzorce pracy z uczniami oraz wysoka jakość działań szkoły w obszarze edukacji. Panel koleżeński obejmował zajęcia otwarte w klasie III b gimnazjum, które przeprowadził lider zespołu RUN oraz dyskusję World Cafe, którą współtworzyli paneliści, zaproszeni goście, uczniowie a także członkowie zespołu RUN.

Zapraszamy do zapoznania się z artykułem dotyczącym naszej szkoły opublikowanym przez p. Aleksandrę Cupok, opiekuna naszej placówki w Programie CRS 2 .

Kliknij na link – artykuł

7 lutego 2017

« »