„Świetlica na Kolejowej”

Stowarzyszenie „Odnaleźć siebie” działające przy Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Złotoryi 09.01.2017. rozpoczęło realizację projektu „ Świetlica na Kolejowej”. Projekt finansowany przez Fundację PZU skierowany jest do dzieci i młodzieży niepełnosprawnej i zakłada organizację codziennych zajęć popołudniowych ( opiekuńczych i wspierających rozwój), w okresie od 09.01.2017 do 30.06.2017.

W ramach projektu beneficjenci będą mogli uczestniczyć w różnorodnych zajęciach: ruchowych, wspomagających rozwój, komunikacji alternatywnej, integracji sensorycznej, stymulacji polisensorycznej w sali doświadczania świata oraz zajęciach kreatywności (plastycznych i muzycznych).

Nauczycielom realizującym projekt udało się znaleźć i zaprosić do udziału w zajęciach świetlicowych dwóch absolwentów Ośrodka sprzed kilkunastu lat, Grzegorza i Daniela.

Piszą o nas :

1.Powstał projekt „Świetlica na Kolejowej”- czytaj

2.Świetlica na Kolejowej – czytaj

3.Świetlica na Kolejowej działa prężnie – czytaj

W oczekiwaniu na prawdziwie wiosenne dni i planowane od dawna wycieczki, niepełnosprawni uczestnicy zajęć w „ Świetlicy na Kolejowej” umilali sobie czas malowaniem, wyklejaniem, a następnie dekorowaniem sal kolorowymi pracami. Pierwsza z nich przedstawia jeszcze ciepłe czapy i rękawiczki – to wspomnienie końca zimy, która uparcie nie chciała odejść.
Kolejne dzieła to już kolorowe kwiatki, ptaszki i motylki, a także wytęskniona pani Wiosna w barwnej sukience. Wszyscy – i mali, i duzi – bardzo lubią rysować, malować, wycinać i kleić.
A jeżeli coś nie wychodzi, zawsze można liczyć na pomoc niezawodnych pań 🙂 !

Serdecznie zapraszamy rodziców i opiekunów do udziału w zajęciach pt. „Warsztaty umiejętności wychowawczych”, które odbędą się 6 kwietnia 2017 roku w siedzibie zespołów rewalidacyjno-wychowawczych.

W ramach projektu   grupa  dzieci i młodzieży wraz z rodzicami i opiekunami, uczestniczyła 16 maja 2017 r. w wycieczce do Świeradowa-Zdroju.
Wielu spośród uczestników po raz pierwszy miało okazję jechać kolejkową gondolową i zmagać się z trudami szlaku górskiego. Osoby poruszające się na wózkach inwalidzkich spędziły czas na tarasie widokowym i na spacerze w Parku Zdrojowym. Wycieczka była doskonałą okazją do podziwiania krajobrazów, integracji  i wspólnych rozmów.

29 stycznia 2017

« »