COMENIUS-Let’s taste Europe

„Let’ taste Europe” to tytuł projektu  , który zrealizowała  nasza szkoła w ramach partnerskich projektów szkół programu ,,Comenius” jednego z czterech sektorowych programów ,,Uczenie się przez całe życie” wspieranych finansowo przez komisję europejską.

Realizacja projektu umożliwiła nam, nie tylko smakowanie kuchni europejskiej , ale również poznanie zwyczajów państw Zjednoczonej Europy, a pedagogom z krajów biorących udział -wymianę doświadczeń. W ramach programu współpracujemy z placówkami z pięciu krajów europejskich-Niemiec, Francji, Czech,Wielkiej Brytanii i Islandi.

Dwuletni plan współpracy zakładał poznanie kulturowych i tradycyjnych przepisów z danego kraju i stworzenie ilustrowanej książki kucharskiej oraz wymianę doświadczeń dotyczących edukacji. Wraz z naszymi partnerami wspieraliśmy   kreatywność i uczyliśmy tolerancyjności, otwartości i umiejętności odnalezienia się w mięzynarodowym środowisku .

Uczestnicząc  w programie uczyliśmy  się poprzez  gotowanie – tradycji i zwyczajów innych krajów Europejskich, przy okazji nabywaliśmy umiejętności związane z funkcjonowaniem  w środowisku ( liczenie, ważenie, umiejętność odczytywania przepisów , robienia przepisów itp.)

W naszej szkole tak samo , jak u każdego z partnerów, powstał,,Kącik Europejski”- miejsce prezentujące informację o krajach biorących udział w programie. Podczas zajęć  zapoznalismy się ze zgromadzonym materiałem na  temat zaangażowanych w projekcie państw. Nauczyciele mogli dzielić się swoją wiedzą oraz poznawać stosowane w Europie programy , metody i techniki nauczania.

Podróż  Europejska   smakowała wyśmienicie !

Zapraszamy na stronę Programu Comenius.

3 listopada 2010

« »